Speciální základní škola a Praktická škola, Šluknov, Tyršova 710, příspěvková organizace

Indiánské léto

Ve středu 14. 9. se naše třída 5.A zúčastnila projektu Indiánské léto, který každoročně pořádá naše škola. Žáci se připravovali na tuto pro ně zajímavou událost již od pondělí. V hodinách přírodovědy jsme si opakovali rostliny v okolí školy a také si na středu vyráběli pírka na čelenku, kterou musí na hlavě mít.

Letošní rok jsme pojali úkoly trochu netradičně. Ráno jsem žáky nalíčila, aby se z nich stali praví Indiáni. Poté si sbalili batůžky se svačinou, zahájili začátek indiánským pokřikem a mohli jsme společně vyrazit.

Žáci dostali ráno bločky a tužky, do kterých si cestou zaznamenávali vše, co z oblasti rostlin a živočichů viděli. Bylo zajímavé, co všechno si psali, ve škole jsme měli druhý den vyhodnocení. Kupodivu jim ani neunikly odpadky, které do přírody nepatří.

Cestou jsme si opakovali to, co jsme se v loňském roce naučili a hovořili jsme o využití rostlin, keřů a stromů v průmyslu. Na zpestření jsme si zahráli i několik her a nasbírali jeřabiny, se kterými pracovali v pracovních činnostech.

Žáci se na Indiánské léto těšili, počasí se nám vydařilo a po příchodu na ně čekala sladká odměna a rozdání medailí, podle toho, jak se snažili při plnění úkolů. Už se těšíme na další projekt.

Tř. uč. Hana Vítková