Naše projekty

Projektová činnost

Výzva č. 57 – Tvořivá dílna

Naše škola byla zapojena do projektu Výzva č. 57 s názvem Tvořivá dílna v oblasti podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Tento projekt je zaměřen na zvýšení kvality počátečního vzdělávání.

Šablonu č. 1 Rozvoj technických dovedností žáků s názvem TVOŘÍVÉ DÍLNY jsme na naší Speciální základní škole a Praktické škole zvolily jednou. Zapojily se žáci 2. stupně 6., 7., 8., 9. ročníků ZŠ praktické. Vedl je kvalifikovaný pedagog, který má několikaletou zkušenost z výukou dílen na ZŠ praktické. Cílovou skupinou byli žáci s lehkým mentálním postižením, poruchami chování, logopedickými vadami, sluchovým postižením a souběžným postižením více vadami. Celkem bylo zapojeno 15 žáků (15 portfolií) z toho 12 chlapců a 3 dívky. Výrobky byly přizpůsobeny individuálním možnostem žáků. Žáci vyráběli rorýsovníky, budky pro sýkorky, krmítka a dřevěné kočky. Všechny výrobky byly ze dřeva. Škola z projektu nakoupila stolovou pilu, AKU šroubovák, lupínkové pily, pilníky, štípačky, kleště, kombinačky, nýtovací kleště, úhelníky, pilky, pilový rám, rašple, pásové brusky, nůžky na plech, horkovzdušné pistole, vrtačky, vytahovač hřebíků, metry, drátěné kartáče, kladiva, vypalovačky do dřeva, šroubováky, 4 žákovské pracovní ponky dvoumístné, svěráky, 2 truhlářské hoblice, 2 dílenské skříně na uložení nářadí.

Šablonu č. 2 rozvoj profesních dovedností učitelů škola zvolila jednou. Byl proškolen kvalifikovaný pedagog, který vedl i tvořiví dílny. Veškeré informace z kurzu předal i ostatním pedagogů.

Celkově hodnotíme „tvořivé dílny“ jako velký přínos nejen pro žáky, ale i pro pedagogy.

Projekt "TVOŘIVÁ DÍLNA" v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0905 je realizován v období 09/2015 - 12/2015.