Informace o studiu

Adaptační pobyt na Jedlové ve školním roce 2012/2013

Vybraní žáci Speciální základní školy a Praktické školy ve Šluknově se dne 25. 9. – 27. 9. 2012 zúčastnili „Adaptačního pobytu“ na Jedlové, který přispěl k stmelení kolektivu dětí po návratu z prázdnin. Celý pobyt byl pojat turisticky, neboť samotní žáci byli přímo pohybem nadšení. Počasí nám velmi přálo, každý den jsme trávili při krásném slunném „podzimním“ počasí. Prošli jsme nádherné okolí osady Jedlové a snad každý strom „kaštan“, který byl obsypán plody, jsme vzali útokem, takže jeden z pokojů v hotelu se proměnil na skladiště kaštanů. I houby se sbíraly, krájely, sušily a vezly na bramborovo-houbovou polévku do školy.

V průběhu pobytu jsme vylezli na nejvyšší horu okolí „Jedlovou“, zříceninu hradu Tolštejn a Křížovou cestu v Jiřetíně pod Jedlovou. Měli jsme možnost vyrobit si pohádkové postavičky v Pohádkové galerii v Jiřetíně pod Jedlovou, nahlédnout do „zvonečkové chaloupky“ (Penzion Zvoneček), kde byly zavěšeny snad stovky zvonečků z různých materiálů a v neposlední řadě brát útokem „trampolínu“ na dětském hřišti, jakmile byla možnost. Pohyb byl opravdu radostí všech zúčastněných žáků, ale únava byla znát také, neboť po obědě při odpoledním klidu děti tvrdě usínaly!!

Nemůžeme opomenout ani výborné jídlo, které nám připravovala pani kuchařka v restauraci „Slovan“. Věnovala se nám opravdu zvýšeně a s láskou, neboť palačinky a lívanečky ke snídani jen tak někde nedostanete.

Samotný pobyt se nám vydařil nejenom slunným počasím, ale hlavně „dobrou partou“ žáků, kteří si mezi sebou vytvořili kamarádskou atmosféru po celou dobu pobytu, našli k sobě blízkou cestu a vzájemnou pomoc, kdykoliv bylo za potřebí.

Mgr. Jana Vlastníková, Zdena Zmrzlíková