Školní akce

Závěrečné zkoušky

Praktická škola jednoletá

Prvních závěrečných zkoušek "Maturit" se v tomto školním roce 2011/2012 zúčastnily dvě studentky. Závěrečné zkoušky se skládaly ze dvou částí:

  1. Praktická část - kdy studentky podle předem vylosovaných otázek připravovaly pod dohledem pedagogů teplé pokrmy: kmínovou polévku, buchtičky s vanilkovým krémem, ovocný čaj a falešnou slepičí polévku, kuřecí řízek s bramborovou kaší, okurkový salát.
  2. Ústní část - kdy si studentky vylosovaly před komisí otázku, na kterou měly možnost se písemně připravit a poté se ústně vyjádřit. V této části byly prověřeny teoretické znalosti studentek z oblasti přípravy pokrmů a širokého rozhledu z oblasti rodinné výchovy a praktických činností v domácnosti (péče o osobu, soběstačnost, práce v domácnosti, praktické sociální znalosti, apod.).

Studentky k závěrečným zkouškám přistupovaly zodpovědně, ovlivněné i určitou dávkou trémy. Vedly si velmi dobře v přípravě pokrmů, což v závěrečné ochutnávce porota zhodnotila u dívek na výbornou. Závěrečné zkoušky dopadly celkově úspěšně pro obě dívky.

Mgr. Jana Vlastníková, třídní učitelka