Školní akce

6. A - školní výlet

Dne 19. 6. 2012 se uskutečnil školní výlet žáků 6. ročníku naší školy do Štoly sv. Jana Evangelisty v Jiřetíně pod Jedlovou. Děti po hodinové cestě vlakem vystoupily na vlakové stanici Jedlová, odkud pěšky došly ke zřícenině hradu Tolštejn. Prohlídkou zříceniny hradu si mohly učinit alespoň malou představu o životě ve středověku. Výstupem na vyhlídkovou terasu si prohlédly okolní krajinu a učinily si představu o délce již ušlé trasy, a také o části trasy, kterou měly teprve před sebou. Prohlídka Štoly sv. Jana Evangelisty v Jiřetíně pod Jedlovou byla pro všechny děti příjemným překvapením. Stístěné prostory, teplota 10°C a vyprávění o historii štoly průvodcem, byly zážitkem pro mnohé z nich dosud nepoznaným.

Následná prohlídka tzv. Křížové cesty v Jiřetíně pod Jedlovou spojená s prohlídkou kostela byla po předchozím shlédnutí filmu Máj, jehož některé scény se zde natáčely, velmi zajímavá nejen pro děti.

Pěší návrat zpět na vlakové nádraží v Jedlové se při celkové délce trasy asi 10 km již nesl v duchu únavy, která se však rozplynula v místní restauraci, kde se děti ještě před odjezdem naobědvaly. Vyprávění dětí ve vlaku při cestě zpět a následný den ve škole o prožitých zážitcích napovídá, že se školní výlet vyvedl.

Bc. Svoboda Jiří a Karmanová Gabriela